WCZASY
     
     
     
 
 
26.01.2018 – 04.02.2018 /pierwszy tydzień małopolskich ferii)
Włochy – Chatillon

Rozpoczęcie obozu: 26.01.2018 (piątek) godz. 23.00 (wyjazd z Krakowa ul. Reymonta 22)
Zakończenie obozu: 04.02.2018 (niedziela) godz. poranne (przyjazd do Krakowa ul. Reymonta 22)

Cena obozu: 3 100,00 zł z karnetem (bez szkolenia)
 
 

Dolina Aosty to jeden z najbardziej malowniczych alpejskich regionów leżący w północno-zachodnich Włoszech, sąsiadujący z Francją i Szwajcarią. Naturalną granicą pomiędzy tymi krajami tworzą potężne Alpy z najwyższymi szczytami Europy. Mont Blanc 4.807 m.n.p.m, Matterhorn 4.478 m n.p.m oraz masyw Monte Rosa 4.633 m n.p.m. Dolina Aosty to wielokulturowy region, gdzie wpływy włoskie mieszają się z francuskimi i szwajcarskimi. Jego stolicą jest zabytkowe miasto Aosta, nazwane przez turystów „Rzymem Alp”.

W dolinie znajduje się również słynny park narodowy Gran Paradiso. Wyjątkowość doliny Aosty to możliwość szusowania aż w 3 alpejskich krajach: Włoszech, Francji i Szwajcarii. Do najsłynniejszych cieszących się międzynarodową renomą ośrodków narciarskich regionu prestiżowe Courmayeur, La Thuile połączone z francuską stacją La Rosiere, Pila, całoroczne tereny Breuil – Cervinia na zboczach Matterhornu z możliwością jazdy po szwajcarskiej stronie w ośrodku Zermatt, oraz powstała z połączenia 3 dolin (Gressonev,Ayas,Valsesia) huśtawka narciarska na zboczach Monte Rosy.

 

MIEJSCE POBYTU

HOTEL LA ROCCA*** gustownie urządzony hotel położony w miasteczku Chatillon przy wjeździe do doliny Val d’Aosta. Hotel posiada pokoje 2,3 lub 4 osobowe. Wszystkie pokoje gustownie urządzone, wyposażone są w łazienkę (WC, prysznic/wanna),TV oraz telefon. W łazienkach znajdują się suszarki do włosów. W hotelu można korzystać bezpłatnie z bezprzewodowego internetu (Wi Fi).

Do dyspozycji gości w hotelu: recepcja, restauracja, bar, parking oraz centrum wellnes m.in. basen z hydromasażem, jacuzzi, sauna fińska, łaźnia parowa, prysznice aromatyczne. Za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z masaży relaksacyjnych. Centrum welles otwarte jest do obiadokolacji. www.hotel-larocca.com

   

Wyżywienie (kuchnia włoska) 2 x dziennie: śniadania w formie bufetu, obiadokolacja serwowana (menu do wyboru z 2 propozycji)+ bar sałatkowy oraz deser.

Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

 

RAMOWY PROGRAM POBYTU

1 dzień: wyjazd z Polski ok. godz. 19.00. Przejazd przez Czechy i Austrię.
2 dzień: przyjazd do Chatillon około godz. 16.00 , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3-8 dzień: realizacja programu: białe szaleństwo na stokach Pila (1x), Courmayeur (1x), La Thuile (1x), Breuil Cervinia (2x), Monte-Rosa(1x)
9 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski ok. godz. 9.00.
10 dzień: przyjazd do Polski w godzinach nocnych

 
 
SKŁADNIKI CENY OBOZU
Przedstawiona powyżej oferta cenowa zawiera:
 • 7 noclegów w hotelu
 • wyżywienie 2 razy dziennie (kuchnia włoska): śniadania, obiadokolacje
 • transport LUX autokarem, transfery na stoki
 • 6-dniowy karnet narciarski SISKI Val d'Aosta, o łącznej liczbie ponad 650 km tras ważny w: Pila, Courmayeur, La Thuile z francuską stacją La Rosiere, Breuil Cervinia, Monte-Rosa
 • ubezpieczenie KL do 10000 Euro, NNW do 7000 zł, OC do 20000 Euro i bagażu do 800 zł w Signal Iduna
 • opiekę pilota i rezydenta
 • składkę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (wg. Ustawy z 08.2017, weszła w życie 26.11.2017) w wysokości 10 zł
 • podatek Vat
 
 
CENA NIE OBEJMUJE
 • kaucji zwrotnej za skipass: 5 Euro
 • napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne
 • opłaty klimatycznej w hotelu 1 .€/dzień/os


OPCJE DODATKOWE

 • Ice Karting –gokarty na lodzie:20€/os/15 min
 • Skutery Śnieżne- przejażdżka skuterami śnieżnymi: ok. 100€ /dwuosobowy skuter/1h
 • Lodowisko w Courmayeur – wstęp i wypożyczenie łyżew na lodowisku w miejscowości Courmayer: ok 10€/os

DOPŁATY i ZNIŻKI

 • dorośli jako 3,4 osoba w pokoju: - 100 zł
 • dzieci 12-16 lat jako 3-4 osoba w pokoju: - 200 zł
 • dzieci 7-12- lat jako 3,4 osoba w pokoj: - 450 zł
 • dzieci 3-7 lat jako 3,4 osoba w pokoju , skipass razem z rodzicem: - 1100 zł
 • pokój 1-osobowy: + 500 zł
 • dojazd własny: - 300 zł

 

UWAGA

 • przewóz bagażu: 1para nart lub snowboard (w pokrowcu), torba na buty, 1 szt. bagażu głównego (max. 20 kg), Nadbagaż płatny 50 zł/szt.
 • Zalecamy posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ (WYDAWANEJ BEZPŁATNIE W ODDZIAŁACH WOJEWÓDZKICH NFZ)

 

 
 
TRASY NARCIARSKIE

Pila (70 km) - znana jest między innymi z faktu iż to właśnie tutaj swoje umiejętności doskonali karda najlepszych włoskich "alpejczyków". Polecamy nie tylko ze względu na piękne widoki, ale również ze względu na doskonale poprowadzone trasy zjazdowe, które zadowolą zarówno początkujących ale przede wszystkim dla zapalonych miłośników białego szaleństwa którzy będą mieli możliwość szusowania po świetnie poprowadzonych trasach zjazdowych.

Courmayeur (100 km) - jedna z najbardziej popularnych i znanych stacji narciarskich świata. Idealna dla wszystkich, zaawansowani znajdą tutaj długie trasy o zróżnocowanej trudności, zaś początkujący zachwycą się wspaniałymi długimi trasami o niskim i średnim stopniu nachylenia i pięknymi widokami.

La Thuile (150 km) - to bardzo rozległa stacja narciarska, świetnie przygotowana i zagospodarowana. Rozciąga się pomiędzy włoskim La Thuile a francuskim La Rosiere łącząc poprzez słynną przełęcz Świętego Bernarda oba kraje. Stacja ta to raj dla pragnących połączyć białe szaleństwo z podróżowaniem w ten sposób po pięknych górach - prawie cały tydzień można tutaj bowiem szusować nie powtarzając ani jednej trasy.

Cervinia (150 km) Prawdziwy rarytas ! Najwyżej położone trasy narciarskie w Europie ! Zarówno wytrawni narciarze jak i początkujący znajdą tutaj coś dla siebie. Jest jednym z najstarszych ośrodków narciarstwa we Włoszech. Doprowadzenie wyciągów do wysokości 3 500 m było absolutnym rekordem a kolejka linowa na Mały Matterrhorn wyjeżdża na 3 820 m i jest niewątpliwą atrakcją. Górna stacja kolejki znajduje się na niemal pionowej ścianie. Stamtąd tunelem wewnątrz góry przedostać można się do miejsca, skąd rozpoczyna się wspaniała nartostrada. W tunelu znajduje się również winda prowadząca prawie pod sam szczyt Małego Matternhornu. Piękny widok na Matternhorn i Mont Blanc jest niezapomniany. Uwaga Mały Matternhorn znajduje się po Szwajcarskiej stronie granicy i aby do niego dotrzeć należy zaopatrzyć się w dodatkowo płatny ski-pass na stację narciarską Zermatt (koszt ok 30 Euro / dziennie).

Mote Rosa (180 km) - to największy masyw górski Europy oraz druga pod względem wysokości góra naszego kontynentu. Stacja ta to trzy doliny połączone ze sobą siecią nowoczesnych wyciągów i tras narciarskich, dających możliwość szusowania na doskonale przygotowanych trasach dochodzących do wysokości 3550 m n.p.m. Duże przewyższenia dają możliwość kilkunastokilometrowych zjazdów. Jest to również największy z Włoskich lodowców. Tutejsze ośrodki narciarskie nie są zatłoczone, istnieje tutaj możliwość uprawiania narciarstwa poza wytyczonymi trasami - z miejscowym przewodnikiem. Stację tą polecamy narciarzom średnio i wysoko zaawansowanym.

 
 
WARUNKI UCZESTNICTWA
Warunkiem uczestnictwa w obozie jest:
1. Osobista, telefoniczna lub mailowa rezerwacja miejsca (poprzez formularz zgłoszenia),
2. Potwierdzenie zgłoszenia do 3 dni, w postaci wpłaty zaliczki – 1 000,00 zł,
3. Po dokonaniu wpłaty zaliczki uczestnik zostaje wpisany na listę zasadniczą i otrzymuje umowę,
4. Wpłata pozostałych kosztów do dnia 15 grudnia 2017.
 
Proszę kliknąć aby zobaczyć warunki umowy

Od roku 2011 wszystkie nasze wyjazdy są objęte programem "Bezpieczne obozy".
 
 

 

 
 
Copyright 1991-2010 r. Firma Handlowo-Usługowa BEMA Marek Kosiba | Zakaz kopiowania tekstów oraz grafik bez zgody właśœciciela.