„Nic tak nie rujnuje człowieka jak długotrwała bezczynność ruchowa”

/Arystoteles – IV w. p.n.e./


Firma Handlowo-Usługowa BEMA Marek Kosiba powstała w marcu 1991 roku z inicjatywy jej właściciela oraz Bernarda Markwitza - właściciela niemieckiej firmy BEMA /nazwa pochodzi od pierwszych dwóch liter imienia i nazwiska/, zajmującej się m.in. produkcją profesjonalnych skrzydełek do nauki pływania.

Dzięki przekazaniu przez niemiecką BEMĘ metodyki nauczania pływania, jako pierwsi w Polsce założyliśmy oficjalnie działającą, prywatną szkołę pływania. Jej wizytówką stała się realizacja prekursorskich zajęć adaptacyjnych do środowiska wodnego dla dzieci od 3-go miesiąca życia. Przy wykorzystaniu niemieckiej metodyki nauki pływania oraz skrzydełek BEMA, mogliśmy już od pierwszych zajęć prowadzić naukę pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych na dużych pływalniach, na głębokościach przekraczających wzrost uczącego się. Dało to możliwość szerszego wykorzystania istniejących pływalni, a co najważniejsze, szybsze efekty w nauczaniu pływania.

W rok po rozpoczęciu działalności zaproponowaliśmy naszym Klientom, z kursów nauki lub doskonalenia pływania, możliwość uczestniczenia w letnich obozach sportowych. Ta nowa forma ogólnodostępnego, aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szybko wpisała się w nasz wakacyjny harmonogram. Naturalną konsekwencją było zorganizowanie w następnym roku narciarskiego obozu zimowego.

Dzięki tak skonstruowanej ofercie /całoroczne pływanie, obozy letnie i obozy zimowe/, rozwijanej nieustannie programowo
i jakościowo, zapewniamy Klientom całoroczną, różnorodną edukację fizyczną i prozdrowotną.

Od początku działalności doskonalimy się m.in. poprzez organizację i uczestnictwo w konferencjach naukowych czy warsztatach doszkalających. Dzielimy się na nich również naszymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Jesteśmy czynnymi członkami organizacji, pokrewnych naszym działaniom tj. Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt czy Polskiej Rady Resuscytacji.

To dzięki naszej pasji w działaniu oraz zadowoleniu Klientów możemy trwać nieustannie na rynku od 1991 roku.
 
 

 

 
 
Copyright 1991-2020 r. Firma Handlowo-Usługowa BEMA Marek Kosiba | Zakaz kopiowania tekstów oraz grafik bez zgody właściciela.